آرت فر های معروف دنیا ۲

////آرت فر های معروف دنیا ۲

آرت فر های معروف دنیا ۲

آرت فر های معروف دنیا در پست قبلی (اینجا) معرفی شده و در این قسمت در تابلو خط و نقاشیخط سجاد مهری با ادامه معرفی آرت فر های معروف دنیا با شما عزیزان و علاقمندان به هنر مدرن و هنر معاصر هستیم.

 

Art Brussels
یکی دیگر از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های هنری اروپا آرت بروسل است که در سال ۲۰۱۵ سی‌ودومین سالگرد و یا به نوعی سی‌و‌دومین نسخۀ نمایشگاه خود را برگزار کرد. این نمایشگاه چهره‌ای بسیار فعال از هنرهای معاصر را در بلژیک و هلند به نمایش می‌گذارد که در اکثر مواقع به دلیل محبوبیت و حضور گروه‌های قدیمی هنر بصری (هنرهای بومی و قبیله‌ای) نادیده گرفته می‌شود.
آدرس سایت: www.artbrussels.com

 

Volta
در سال‌های اخیر آرت فیر هنری ولتا به یک مرکز بین‌المللی بسیار هیجان‌انگیزی برای شکوفایی استعدادهای جدید و جوان تبدیل شده است. شروع به کار این نمایشگاه از سال ۲۰۰۵ بود و به نوعی خواهر نمایشگاه ولتانی محسوب می‌شود که سه سال بعد از تاسیس ولتا برگزار شده است. اگرچه آثار و هنرمندان حاضر در این نمایشگاه معروف و یا میلیونر نیستند اما فضای حاکم بر این نمایشگاه باعث حضور آثار منحصرفرد در آن شده و قابل خرید توسط عموم است.
آدرس سایت: www.voltashow.com

 

آرت بازل

نمایشگاه آرت بازل در ساحل میامی از تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۰ شروع به فعالیت کرده است. نمایشگاه آرت بازل میامی در سال ۲۰۱۰ تاسیس و هر ساله در ماه دسامبر و قبل از شروع تعطیلات برگزار می‌شود. این رویداد هم خواهر آرتفر بین‌المللی هنری بازل در سوئیس است که در سال ۱۹۷۰ تاسیس شده است.
نمایشگاه هنری بازل اولین نمایشگاه رسمی و گسترده در ساحل میامی است که در خیابان‌های منتهی به ساحل میامی برپا می‌شود. ایت نمایشگاه را می‌توان به نوعی اولین نمایشگاه برپا شده در این منطقه محسوب کرد. فضا و تزیین غرفه‌ها برعهدۀ شرکت معماری معروف کی|آر با مدیریت جف لاسون باعث شده است که فضای نمایشگاه قابل دسترس‌تر وغرفه‌های گروهی و فضاهای جالبی ایجاد کند. برای مثال افراد حاضر در نمایشگاه برای شارژکردن گوشی خود داخل یک عروسی دریایی پا درهوا معلق می‌شوند. این نمایشگاه آثاری از گالری‌های معروف هنرهای معاصر در آمریکای شمالی,آمریکای لاتین ,آسیا و آفریقا را در خود جای می‌دهد. البته در بخش‌هایی آثاری از هنرمندان جوان را نیز می توان مشاهده کرد.
زمان برگزاری :December 7-10
آدرس سایت: www.artbasel.com/miami-beach

 

Independent New York
یکی از عمیق‌ترین و تخصصی‌ترین و چالش برانگیزترین نمایشگاه‌های هنرهای معاصر “ایندیپندنت نیویورک” است که توسط تعدادی از گالری‌های بین‌المللی حاضر در لندن، نیویورک، استانبول و برلین بنا شده و اولین تاریخ برگزاری این نمایشگاه در سال ۲۰۱۰ بوده است. این نمایشگاه برای انسان‌های بلند پرواز و کسانی که توان خلق ایده‌های خاص هنر مدرن را دارند مناسب و زمان دسترسی به آن در هفتۀ اول و یا دوم ماه مارس است. این آرت فر همواره در کنار نمایشگاه و در طول برگزاری آن برای هنرمندان و علاقمندان به هنر، مذاکرات و نشست‌های هنری، تورهای رایگان و اجراهای تئاتری نیز برگزار می‌کند.
آدرس سایت: www.independenthq.com

 

Liste
“لیسته” را خواهر کوچک آرت فیر بازل در نظر می‌گیرند. این نمایشگاه که برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ برپا شده و ویترینی از آوانگاردترین هنرهای بصری را با خود دارد که در طول تابستان در معرض دید عموم قرار می‌دهد. تعداد غرفه‌دارها و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه فقط ۷۸ عدد است. مدیران لیسته هیچگاه قصد توسعه و یا ایجاد شعبۀ دیگری از این نمایشگاه را ندارند. به نوعی می‌توان گفت شعار این نمایشگاه “من از وضعیت فعلیم خیلی راضی هستم ” شده است.
آدرس سایت: www.liste.ch/en/home.html

 

India Art Fair, New Delhi
آرت‌فیر هند در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار برگزار شد، نشست هنری هند که به عنوان نمایشگاه هنری هند تغییر نام داده، در چندین روز در ماه ژانویه در دهلی‌نو برگزار می شود.
نکتۀ روشن در این نمایشگاه هنری این است که بازار سنتی هنر غرب محور به سرعت در حال جابجایی مرزهای خود در راستای تبدیل هند به آوانگاردترین منطقه برای هنر معاصر است.
آدرس سایت: indiaartfair.in

 

ARCO Madrid
نمایشگاه ARCO در مادرید در سال ۱۹۸۲ تاسیس شد و یکی از نمایشگاه‌های برجسته و محبوب در اروپا است. علاوه بر گالری‌های نمایشگاهی (در سال ۲۰۱۱، ۱۹۷ گالری هنری بین‌المللی در این نمایشگاه شرکت کردند)، مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و نمایشگاه‌های ویژۀ متمرکز نیز برگزار می‌شود.
آدرس سایت: www.ifema.es/arcomadrid

 

The Armory Show, New York
نمایشگاه آرموری که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده است، نمایشگاهی پیشرو در هنرهای زیبای آمریکاست که به مهمترین آثار قرن ۲۰ام و ۲۱ام توجه ویژه‌ای داشته است. هر ساله در ماه مارس هنرمندان، گالری‌ها، مجموعه‌داران، منتقدین و موزه‌داران از سراسر جهان نیویورک را مقصد خود قرار می‌دهند تا در طول هفته برگزاری این نمایشگاه از آن بازدید کنند.
زمان برگزاری:March 2-5
آدرس سایت: www.thearmoryshow.com

 

Art Dubai
آرتفر دوبی، مدرنترین نمایشگاه هنر معاصر است که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و به محل اصلی جمع‌آوری مجموعه‌داران، هنرمندان و متخصصان هنر از سراسر خاورمیانه، شمال آفریقا، آسیای جنوبی و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است. انجمن جهانی هنر دبی بر روی موضوعات مطرح خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب آسیا با بحث‌هایی که توسط متخصصان برجستۀ هنر در زمینۀ فرهنگ و هنر تمرکز دارد.
زمان برگزاری :Mar 15 – 18
آدرس سایت :www.artdubai.ae

 

Scope Art Show
از سال ۲۰۰۰، اسکوپ آرت شو جایگاه خود را به عنوان نمایشگاه برتر برای هنر معاصر بین‌المللی تثبیت کرده است. با داشتن نمایشگاه‌های هنری در میامی، بازل، نیویورک، لندن و همپتون، با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش و حضور بیش از ۳۰،۰۰۰ بازدید کننده نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کرده است.
بنیاد SCOPE (یک مرکز غیرانتفاعی هنرمند محور برای حمایت و تامین مالی هنر معاصر بین‌المللی) علاوه بر نمایشگاه جهانی هنر، کمک مالی را برای کارکنان مستقل و هنرمندان در حال ظهور فراهم می‌کند، به‌علاوه در ایجاد صحنه‌های هنری در شهرهایی که نمایشگاه در آن برگزار می‌شود را کمک می‌کند.
آدرس سایت: scope-art.com

زمان برگزاری بعضی از آرت‌فر های مشهور دیگر نیز که بازدیدکننده و شرکت‌کننده‌های زیادی دارند در زیر آمده است:
Art Santa Fe
زمان برگزاری :July 13-16
مکان:Santa Fe, USA
آدرس سایت :www.artsantafe.com

Art Cologne
یکی دیگر از قدیمی ترین نمایشگاه در ارتباط با هنرهای معاصر و مدرن قرن ۲۰ و ۲۱ می باشد.
زمان برگزاری :April 26-29
مکان: Cologne, Germany
آدرس سایت :www.artcologne.com

New Zealand Art Show
زمان برگزاری :June 2-5, 2017
مکان :Wellington, New Zealand
آدرس سایت:www.artshow.co.nz
Sydney Contemporary
زمان برگزاری :September 7 – 10
مکان :Sydney, Australia
آدرس سایت :sydneycontemporary.com.a

 

آرتفر تهران در سال ۲۰۱۷
آرتفر تهران امسال با هدف معرفی و آشنایی هنر و فرهنگ مدرن و معاصر ایران به جهان و آشنایی ایرانیان با هنر جهانی، علاوه بر تقویت ارتباطات فرهنگی زمینه‌ساز تقویت اقتصاد هنر و جذب سرمایه‌های خارجی در زمینهۀ هنر خواهد شد. آرت‌فر تهران که توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود، مجموعه‌داران و گالری‌های هنری از سراسر دنیا برای اولین‌بار در کنار گالری‌داران ایرانی به عرضه آثارشان می‌پردازند.این نمایشگاه قرار است در یکی از مناطق تاریخی تهران برگزار شود.

By | ۱۳۹۶-۹-۲۲ ۰۹:۴۷:۴۹ +۰۳:۳۰ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۶|Categories: مقالات هنری, وبلاگ|Tags: , |بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه